گروه صنعتی پنجره گستر پرشیا

UPVC

خانه

پروژه ها

مقاله ها

محصولات

پنجره یو پی وی سی تک حالته

پنجره یو پی وی سی تک حالته

بازشو (سش)اين نوع از پنجره upvc باز شدن بر روی يك محور به صورت افقی می باشد. اين نوع از پنجره دو جداره upvc دارای ويژگی های زير می باشد:
الف)پایین بودن قيمت نسبت به بقيه بازشو ها
ب)تغيير جهت (سش) يا بازشو از راست به چپ و يا از چپ به راست با كمترين زمان و قيمت و همچنین اجرا در محل
ج)تعويض راحت لولا ها و يراق آلات upvc درصورت نياز
د) تعویض پنجره های قدیمی با حفظ فرم قبلی کلاسیک آن بدلیل اینکه پنجره های قدیمی عموما با بازشوی تک حالته می باشد و در بعضی از ساختمان ها بنا به دلایلی اجازه تغییر حالت بازشو ها را نمی دهند. در این موارد، پنجره یو پی وی سی تک حالته گزینه مناسبی است. چرا که این مدل، همان مدل بازشوی کلاسیک پنجره ها میباشد.

 

یراق آلات پنجره upvc تك حالته

همان طور که در تصویر مشاهده میشود، در این پنجره تک حالته یراق آلات مختلفی به کار رفته و به خوبی به روی پروفیل upvc سوار شده است. لازم به ذکر است منظور از یراق آلات در پنجره یو پی وی سی فقط یک عدد قفل داخلی و دستگیره نمی باشد بلکه یراق پنجره upvc دارای بیش از ۶۰ قطعه می باشد که در کل محیط پنجره کار می شود که یکی از دلایل امنیت بالای این نوع پنجره ها را موجب شده است.

 

پنجره يو پی وی سی تك حالته در اشکال شکسته

در این تصویر یک پنجره upvc ثابت در وسط و دو پنجره تک حالته در طرفین قرار دارد که در آنها از شیشه دو جداره دودی استفاده شده است و در ضمن مشاهده میشود که این سه پنجره روی یک راستا نبوده و در زوایای مختلف قرار دارند که باعث زیبایی بیشتر پنجره و در نتیجه باعث زیبایی نمای ساختمان میگردد. عموما در استفاده از اشکال هندسی در ساختمان ها از بازشوهای تک حالته استفاده می شود.

 

اشکال کمانی با پنجره يو پی وی سی تك حالته

در این تصویر همان گونه که مشاهده میشود پنجره های کناری ثابت و پنجره های میانی تک حالته هستند که این پنجره ها بصورت کمانی قرار گرفته اند که به زیبایی ساختمان افزوده است در فرمهای چند ضلعی بازشو ها ی پنجره یو پی وی سی معمولا تک حالته استفاده می شود البته در این مدل میتوان از بازشوهای دو حالته و یا انواع دیگر استفاده کرد ولی همواره بایستی مد نظر داشت که آیا قابلیت بازشوی انتخابی در مدل پنجره ما کاربرد دارد یا نه؟ چرا که تمامی انواع بازشوها در همه طرحهای پنجره ها امکانپذیر نبوده و یا کاربرد ندارد.

 

پنجره يو پی وی سی تك حالته ترکیبی

در تصویر همانطور که ملاحظه میگردد دو پنجره تک حالته در طرفین و یک پنجره ثابت در وسط سمت پایین و یک پنجره یو پی وی سی سایبانی در وسط سمت بالای تصویر قرار دارد. و میتوان با ترکیب ساده چند مدل از پنجره های تک حالته یو پی وی سی به ترکیب مناسبی از طرح دست یافت.

پنجره يو پی وی سی تك حالته و کشویی

همانطور که در تصویر مقابل ملاحظه میگردد دو پنجره تک حالته درکنار و یک پنجره کشوئی در وسط قرار دارد که به زیبائی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و جلوه بصری زیبائی را به وجود آورده اند.

 

پنجره يو پی وی سی تك حالته با فرم درب

در این ترکیب دو لنگه پنجره ثابت در طرفین و دو درب بازشو با یراق تک حالته در بین آنها قرار دارد معمولا برای درب های یو پی وی سی عرض زیادی در نظر گرفته نمی شود که هم وزن بازشوها بلا نرود، هم به زیبایی طرح لطمه نزند . معمولا در اکثر درب و پنجره upvc از بازشوهای تک حالته استفاده میگردد. چراکه درب در حالت استاندارد نیاز به یک محور بازشو دارد و حالت دیگر آن، خیلی کاربرد ندارد .

 

 

پنجره يو پی وی سی تك حالته کلاسیک

همانطور که میبینید بازشو تک حالته پنجره یو پی وی سی در ساختمانهای تیپ بیشتر استفاده میشود هم صرفه اقتصادی دارد هم بیشتر مردم تمایل بیشتری به این مدل بازشو دارند شاید بدلیل شباهت به مدلهای قدیمی پنجره. کاربرد آن همچنان عمومیت دارد. البته در طراحی پنجره های دو جداره upvc هر پروژه میتوان بعضی بازشوها را تک حالته و بعضی دیگر را دو حالته و غیره استفاده کرد و حتما الزامی به بکارگیری یک مدل بازشو وجود ندارد .

 

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان ما آنلاین است، سوال خود را بپرسید!
👋 خوش آمدید!